AGRO RUBÍN

ABS

Akrylonitrilbutadienstyren

Akrylonitrilbutadienstyren patří mezi jedny z nejkvalitnějších materiálů na trhu plastů. Hrubý materiál tohoto polymeru  byl různě označován daným výrobcem, například FORSAN, POLYLAC, MAGNUM, CYCOLAC, atd. 

Vlastnosti

- hustota 1,04 – 1,05g/cm3

- ABS plast se vyznačuje mimořádnou pevností a houževnatostí, vykazuje vysokou odolnost vůči vibracím a tlakovým rázům (a to i za nízkých teplot), odolnost vůči šíření trhlin a vůči oděru. Také dobře odolává nepříznivým povětrnostním vlivům i UV záření.

- má nižší elektrostatický náboj než PSH, má horší elektrickou izolaci a hlavně dielektrické vlastnosti v důsledku své mírné hygroskopičnosti

- ABS má velmi nízkou tepelnou vodivost, není tedy nutná jeho dodatečná izolace. Díky jeho chemické odolnosti nevadí soli, naopak koncentrované kyseliny, silné alkálie, organická rozpouštědla a aromatické uhlovodíky ho mohou poškodit.

- ABS je nenasákavý a zdravotně nezávadný. Styren dodává plastu lesklý a nepropustný povrch. Polybutadien je kaučukovitá látka a poskytuje ABS pružnost i při nízkých teplotách.

-ABS je kompatibilní s pryskyřicemi typu PMMA, ASA, PC atd., a proto je možné koextruzí vytvářet ABS desky s povrchem podle požadavků zákazníka.

Rozměry vyráběných desek

v tloušťkách 0,3 / 0,4 / 0,5 / 0,6 / 0,8 / 1 / 1,2 / 1,5 / 2 / 3 / 4 / 5 mm, na zakázku i tloušťky jiné

šířka desky se zvyšuje v závislosti na tloušťce od 1 000 do 1 050 mm

standardní délka desek 1 500 a 2 000 mm, jiné rozměry po dohodě

Kalkulace cen se provádí na každou objednávku zvlášť dle rozměru a barvy desky.

Oblast použití

Podobná jako u PSH, převážně pak v průmyslu a autoprůmyslu.

Kontakty
Soběslavice, 463 45 Pěnčín
Provozní doba pondělí až pátek 7:00 - 15:00 hod
Leoš Richter
vedoucí úseku plastů
AGRO RUBÍN

Kontakty

Svijanský Újezd 55
463 45 Pěnčín

+420 482 720 060
info@agrorubin.cz

Všechny kontakty