AGRO RUBÍN

Prodej ovoce ukončen

Společnost AGRO RUBÍN a.s. obhospodařuje sady ve čtyřech katastrálních území: Svijany, Svijanský Újezd, Pěnčín, Lažany. Pěstování ovoce je věnováno 25 ha půdy. Hlavní plodinou, která vytváří největší pěstitelskou činnost, jsou jabloně, dále višně, hrušky a švestky.

V minulosti proslavila naši oblast odrůda jablek Parména zlatá a dnes to je celá řada odrůd, které byly vyšlechtěny panem Loudou ve Střížovicích. Nejznámější z nich je odrůda Šampion a odrůda Rubín.

Jablka jsou pěstována v sortimentu od raně zimních až po skladovatelné. Na ploše 15 ha pěstujeme sortiment odrůd, Gold Bohemia, Rubín, Šampion, Golden Delicious, Goldstar, Jonagold, Gloster, v neposlední řadě Idared. Sklad jablek disponuje prodejem od první poloviny září přibližně do dubna.

Další plodinu představují višně (10 ha), v nabídce jsou k prodeji pozdní odrůdy v druhé polovině července. Okrajově se zabýváme pěstováním hrušek, jedná se o odrůdy Konference, Amfora, Lucasova, Bohemica. V neposlední řadě tu je sortiment švestek v odrůdách Stanley, Tophit, Prezenta a Čačanské odrůdy (prodej srpen – říjen).

Kontakty
Svijanský Újezd 55, 463 45 Pěnčín
Jiří Drobný
agronom a ovocnář, člen představenstva
AGRO RUBÍN

Kontakty

Svijanský Újezd 55
463 45 Pěnčín

+420 482 720 060
info@agrorubin.cz

Všechny kontakty